Du är här

Hem » Om oss

Personal på Vårdalinstitutet
 

Gerd Ahlström Gerd Ahlström
Professor, Chef för Vårdalinstitutet
gerd.ahlstrom@vardalinstitutet.net
+46-46-2221916 / +46-31-7866031
Rigmor Fransson Rigmor Fransson
Bibliotekarie, webbredaktör
rigmor.fransson@vardalinstitutet.net
046-222 19 42
Niklas Frost Niklas Frost
IKT-ledare
niklas.frost@vardalinstitutet.net
046-222 19 64
Magnus Hovde
Projektadministratör, enkätspecialist
magnus.hovde@vardalinstitutet.net
046-222 19 88
Markus Idvall Markus Idvall
Studierektor, Docent, Fil Dr
markus.idvall@vardalinstitutet.net
046-222 19 18
Sten Landahl Sten Landahl
Senior advisor, professor emeritus
sten.landahl@telia.com
0705-466991 / 031-7866073
Mari Lundberg Mari Lundberg
Studierektor, Docent, Med Dr
mari.lundberg@vardalinstitutet.net
031-786 60 55
Magnus Persson Magnus Persson
Forskningsadministratör, Fil Dr
magnus.persson@vardalinstitutet.net
046-222 19 85
Christine Schmiege Christine Schmiege
Administrativ assistent
christine.schmiege@vardalinstitutet.net
046-222 19 33
Christine Wann-Hansson Christine Wann-Hansson
Koordinator för kunskapspridning, Docent, Med Dr
christine.wann-hansson@vardalinstitutet.net
046-222 19 80


Postadress:
Vårdalinstitutet
Lunds universitet
Box 187
221 00 Lund

Besöksadress Lund:
Health Sciences Centre (HSC)
Baravägen 3

Besöksadress Göteborg:
Arvid Wallgrens backe,
hus 2.

 

Karta till Health Sciences Centre, HSC i Lund

 

Karta till Arvid Wallgrens backe i Göteborg


E-post Vårdalinstitutet:
ikt@vardalinstitutet.net»